Blog o meblach, designie, wnętrzach - znajdź inspirację

Najnowsze wpisy:

Tkanina baranek – odkryj piękno boucle!

Tkanina boucle staje się wyborem numer jeden dla osób, które pragną, aby ich domy i mieszkania zyskały ciepło, miękkość, komfort i głębię. Unikalna tekstura, a także estetyczny wygląd sprawiają, że meble z boucle są bardzo popularne wśród miłośników designu i wygody. Jeśli więc marzysz o wnętrzu, które oferuje spokój i przytulny efekt, odkryj razem z nami tajemnice tkaniny baranek. Czym się charakteryzuje? Jak powstaje? Jakie ma zalety? W jaki sposób możesz jej użyć? Zostań z nami kilka minut i przejdź dalej, gdzie pokażemy Ci wszystko, co warto wiedzieć o tej wyjątkowej tkaninie, abyś mógł świadomie wybrać ją do swojego domu, biura, kawiarni lub restauracji.

Czytaj więcej

Jak uszyć pokrowiec na krzesło i je obić?

Tapicerowanie krzesła jest procesem, prowadzącym do przywrócenia życia starym, zużytym lub zabrudzonym meblom. Takie zachowanie może mieć znaczenie, zwłaszcza w kontekście wartości sentymentalnych. Niemniej samo wykonanie nie jest proste i wiąże się z wieloma kosztami finansowymi oraz czasowymi. Wymaga bowiem pracy, dokładności, odpowiednich umiejętności, a także materiałów i narzędzi.

Czytaj więcej

Styl japandi – co to jest i jak urządzić w nim dom?

Polskie domy i mieszkania coraz chętniej sięgają po walory stylu japandi. Jego harmonia, spokój, oszczędność i przestronność powstały w wyniku synergii minimalizmu japońskiego i skandynawskiej przytulności. Dzięki niemu pomieszczenia zalewa bezpieczeństwo i równowaga zen, a domownicy mogą odpocząć od pędu życia codziennego i wyciszyć galopujące myśli. Japandi nie jest bowiem wyłącznie stylem aranżacji wnętrz, ale sposobem na życie i sztuką wybierania tego, co najważniejsze.

Czytaj więcej

Jak tanio odświeżyć kuchnię?

Kuchnia to serce domu. Miejsce, w którym spędzasz czas z bliskimi i przygotowujesz posiłki, dzieląc się nimi z rodziną oraz przyjaciółmi. Czasem jednak, pomimo miłości do tego miejsca, może pojawić się w Tobie chęć zmiany. Generalny remont kuchni to rozwiązanie, które może przynieść mnóstwo korzyści, ale co jeśli Twój budżet jest ograniczony i nie masz czasu na duże zmiany? W takiej sytuacji warto odświeżyć kuchnię tanim kosztem,

Czytaj więcej

Krzesła do restauracji: jakie wybrać, żeby zyskać klientów?

Krzesła do restauracji muszą być estetyczne i funkcjonalne. Z jednej strony, wyposażenie powinno zdobywać uwagę potencjalnych klientów i zachęcać ich do wejścia oraz skorzystania z oferty. Z drugiej natomiast strony, krzesła do lokalu powinny być wygodne, aby utrzymać w środku klientów i umilać im spędzanie czasu w przyjaznej atmosferze. Jak to połączyć? 

Czytaj więcej

Jak złożyć fotel biurowy?

Niektóre instrukcje pokazujące, jak złożyć fotel biurowy, są skonstruowane w taki sposób, że bardziej utrudniają, niż ułatwiają życie. W rezultacie patrzysz na obrazki, dołączone do zamówienia albo oglądasz film instruktażowy w Internecie i niczego nie rozumiesz… To nie Twoja wina! W sklepie Mebel-Partner przygotowaliśmy dla ciebie kompletną, prostą i zrozumiałą instrukcję, która pomoże Ci samodzielnie skręcić fotel biurowy. Nie potrzebujesz do tego żadnych specjalistycznych narzędzi ani wyjątkowych umiejętności!

Czytaj więcej